kadif-e

şimdi bu kadife nedir ne değildir? aslında can'dır, canan'dır.

ama tam anlamıyla açıklarsak; fethiye civarında, deniz seviyesinden yaklaşık 400 m. kadar yukarda yetişen bir eşek, katır, vs. cinsidir.

cartoon çizimler tadında düldül'e benzeyenleri de mevcuttur – hatta kadife, bunların en önde gideni, kuyruk sallayanıdır – ki bunu da en iyi darki bilir.

kadife için bu sadece ufacık, tefecik bir açıklama yazısı olur zannımca ama şimdilik elden gelen budur. nedir? budur. ne…

Reklamlar

~ tarafından tgokdeniz Mayıs 25, 2006.

4 Yanıt to “kadif-e”

  1. “kadife”ler bir tek kelebekler vadisinde yetişen ve faralya koşullarına göre zaman içinde mutasyona uğrayan, ama atalarını inkar etmeyen bir eşenk türüdür. Sadece geceleri ortaya çıkmaları ve saatlerce aynı noktada durmalarıyla ünlüdürler.

    “corç house kadife”leri olarak anılan tür ise, benzersizdir. Bedeni gerçek bir eşenk bedeni, baş kısmı ise cartoon ya da başka bir tabirle illustrasyondur. Ve profilden bakışlarla size saatlerce gülebilirler.

    thom bey’inde dediği gibi kadife can’dır aslında canan’dır.(like that yalak)

  2. […] bilindiği üzre uzun eşek, bize atalarımızdan ve atalarımıza da onların atalarından kalan bir çeşit oyundur. Bir anlamda ata sporudur. Gelenek ve göreneklerine bağlılığı ile bilinen ve bu sayede daha da sevilen sir kadifhe, bu sporumuzu ve vazgeçemediğimiz eğlencelerimizi biraraya kararak kadifhe fanlarına süper bir şölen hazırlamıştır. eşek adası’nda 267 dönüm arazi üzerine kurulu 16 yıldızlı “kadifhe extreme sporlar çiftliği” nde gerçekleşecek olan şölen de siz de eğlencenin doruklarına varacaksınız. 2 gün non-stop sürecek etkinlikte, uzun eşek oynayacak, ödüller kazanacak, ada çevresinde tekne turu yapabilecek, kadifheyle yüzyüze tanışma fırsatını bile bulacaksınız. şimdiden %67 si satılan şölen biletleri için acele edin. […]

  3. […] hem de boncuk gözlü denince akla gelen mekan içinde içinde. kadife denince akla gelen kare-kadraj içinde. biz fotoğraflamamıştık, birileri sağolsun bizim yerimize bizim gibi düşünüp ölümsüzleştirmiş. […]

  4. post un ilk satırına bakılırsa “candır” ibaresi gözden kaçmaz. vodafone’un yeni kampanyasında kullanılan geyik candır sloganını hatırlarsak sonuç ortada, öle diiiiiil mi. post u yazmışız 2006’da candır tabiri eski dost raist’in ağzından ilk faralya corç house’da yalak için sarfedilmiştir. “yalak candır” şeklinde, sözlüğe de ordan girmiştir.
    daha ne diim ya, 70 milyonun ağzına pelesenk yaratıyoruz yaranamıyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: