testis geçmek

dalga geçmek, ti'ye almak, mavrada tuzu olmak manasında kullanılan söz öbeği. tamamen ortamda bayanların olmasından endişeyle vücuda gelmiş olan bu öbeğin aslı "tashak* geçmek"tir.

*tashak: erkeklik organının sarkan kısımlarının ingilizce telaffuzu.

Not: 15 yaş ve altı erkeklerler birbirlerinin adı geçen organlarını sıkmak sureti ile ızdırap çeken tarafa istiklal marşı nı tersten söyleterek eğlenirler. 16 yaş ve üstü erkekler, organın mühim bir uzuv olduğunun bilincine vardıklarından oyunu rafa kaldırırlar.

Reklamlar

~ tarafından aramis Haziran 23, 2006.

7 Yanıt to “testis geçmek”

 1. kendisiyle eğlenildiğinin farkında olmayan insan kitlesi vardır bilindiği gibi, isim vermek istemiyorum ama…(hz.3nokta)
  onlar için de; “aaaa bak testis geçiyo” diye boş araziye işaret parmağıyla dikkat çekme versiyonu vardır. tahminimce ver.02. tabi bunların hepsi -di’li geçmiş zaman.

 2. aramis bey, bu 15 yaş ve altı sendorum yine “türkler havuzda” varı bir sendrom mudur acep? yani elin amerikalısında, hintlisinde, mısırlısında böyle bir tavır var mıdır ki?

  1.kişi: -aah aaaah olm bırak ya!
  2.kişi: -söyle lean, ra’nın güneşe yükselme marşını tersten söle
  1.kişi: -akatini yikirili tafaküliii rezii
  2.kişi: -eheeh, aferin

 3. Mısıra gitmiş, gezmiş, görmüş ve halkla sohbet etmiş biri olarak gözlemlerime dayanarak şunu söyleye bilirim; kesinlikle aynı olay onlarda da var. Ama yaş sınırı biraz daha düşük 13- 14 gibi akıllanıyorlar. Sıcaktan olsa gerek çok su tüketen bu halkın erkekleri daha çabuk serpiliyor.
  Yalnız marşın sözleri yanlış olmuş. İzninizle düzeltiyorum ilk mısra şöyle;
  akatina yikkirili kafatilli reziiye…
  Hindistana gelince gariptir bu ayun kızlar arasında yaygın. Organ tercihi biraz farklı meme ucu sıkma şeklinde gelişiyor oyunun ızdırap kısmı.
  Amerikalılara gelince bir çok farklı ırkın bir arada olduğu bu uzak ülkede zaten uzun bir geçmiş ve özgün bir kültür olmadığı için bu oyundan da haberleri yok.
  Ya İspanyollar diyecek olursanız onlar zaten bizler gibi 14-15 ine kadar itişip duruyorlar. Arada oyuna kızları da dahil ettiklerini gördüm.
  Son olarak İtalyanlardan bahsetmek istiyorum. Onlar işin suyunu çıkartmışlar (sıkınca malum suyu çıkar); oyundan vazgeçme yaşı 18-19 hatta güney bölgelerde 20. Bunun sonucu olarak sıkılan testis yeterince testesteron üretemiyor ve östrojen (bildiğin kadınlık hormonu) baskın hale geliyor. Bu sebeple italyan erkekleri güzeldir. Ve üzülerek söylüyorum bir çoğu yine aynı sebepten hötöröftür.
  Yazmadan edemiycem kuzeyde soğuk ülkelerdeki ırklar mesela ruslar, bu oyunu 50sine 60şına kadar oynarlar. malum hava soğuk organ donmuş.Sıkma olayı vız gelir tırıs gider. Bkz. Kızıl Ordu. tarkanın “oynama şıkıdım şıkıdım” şarkısını seslendirme sebepleri de burdan yürüyen esprili bir jesttir.

  aramis(dünyainsanışovalye)

 4. Erkek çocukların yine 15-16 yaşlarında terk eyledikleri, birileri “ulan ulan ne günlerdi beahh” diye hatırlattığında ise mahcubiyetten kulak uçlarının hafifçe kızardığı bir başka oyun ise uzun eşek’tir efendim. Dikkatinizi çekerim, bacakların arasına kıstırılan kafalar, rakip oyuncunun gerek bel, gerek kalça gibi gayet riskli bölgelerine yapılan hücumlar ilerleyen yaşlarda rağbet görmese de, 15-16 yaş delikanlıların tenefüslerde nedense pek bir coşkuyla tevessül ettiği bir oyun biçimdir. Kaldı ki bu tip yarıerotik oyun gruplarına zaman zaman kızların da katıldığı söz konusu çağlarda tarafımdan gözlemlenmiştir.

 5. Konudan tamamen uzaklaştığımın bilincinde olmakla beraber uzun eşek oyununun hatırıma getirdiği bir anıyı paylaşmak isterim. Olimpos’da Kadirin Yeri’nde bir grup İskoç’a kriketde yenilip “pekiii gelin bakalım el mi yaman bel mi yaman” yaklaşımıyla potanın hemen altına konuçlandık. Oyunu bir güzel anlatıp sonrada tüm türk tekniklerini kullanarak uzun eşekte galibiyete ulaştık.
  Durum 1-1 olunca poker oynayalım diyen İskoçlara yenilince el kızartan “EŞEK” oyunuyla tekrar beraberliği sağladık…

  aramis(devamınıyazmayatakadıolmayaninsan)

 6. japonlar 1980 yillarinda ulkemizdeki okullari incelemeleri sonucu turk halkinin yaptigi bu olaya bir anlam veremeyip kendi aralarinda ”bu cocuklara yazik biz bunlar icin bir seyler yapalim” demisler ve stress topunu yapmislardir. hatta tersten marsli versiyonu bile cikartilmistir. Bu yapilan urun halkimiz tarafindan o muthis altin damla kolonyasi kokulu vitrinlerde sergilenmistir. Yani halkimiz anlamamazliktan gelmistir . Adamlar bu yapilan yatirimdan sonuc alamayip ekonomilerinde buyuk bir bozulmaya yol acmistirki adamlar ekonomilerini duzeltmek icin japon cekirdegi yiyip gozlerini protesto amacli japon yapistirici ile cekik hale getirmislerdir. Aslinda Japonlar made in china dir.

 7. şimdi çonçonsal durumdan biraz uzaklaşıcam ama japonlardan dem vurulduğu için yazıttırmak durumundayım:
  şimdi icatlar japonlarda, yenilikler japonlarda, eee çekirdek japonlarda, “elin japonu yapmış” deyimi japonlarda…(hz.3nokta) peki kardiiiiişim amerika’yı niye yeniden keşfediyoruz japonya dururken.

  japon demişken–>

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: