temel reis bilemedin popeye

popeyeeski alemin süper kahramanı, temel reis…(hz.3nokta)

biz bu adamı çocuk yaşta; iyilik timsali ve ıspanak katığıyla güçlenen, safinaz’a kötülük yapan kabasakal’dan önce dayak yiyen, sonra iri kıyım manisa tarzanını tartaklayan kahraman olarak tanıdık. ıspanakla özdeşleşti, annelerin ağzına “ye bak ye, temel reis gibi pazuların olur”  pelesenkleşti, örnek insan oldu sora da zamana yenildi.

şimdi şimdi işkilleniyorum, bu adam nasıl örnek insan ve ailemizin kahramanı olmuş!!

Öncelikle adam denizci; her limanda ayrı bir sevgili sahibi olunan meslekten yani. ağzından düşürmediği bi piposu var, direk tütünlü madde bağımlısı.

her denizci gibi dövmeleri var hatta 2 kolunda birden. sürekli konserve besin tüketiyo, çatal bıçak hakgetire. karısı mı sevgilisi mi metresi mi belli olmayan bi kadın var hayatında; safinaz. ve bu kadın sürekli kabasakalla fingirdeşiyo, hatta kabasakal olayı abartıp hızlı davranmasa işi pişiricekler nerdeyse. dolayısıyla boynuzlanmaya alışmış bir adam, bi nevi godoş.

kabasakalla iletişmek yerine sürekli bi kaba kuvvet kullanma modunda, kavgayla çözüm aramakta. oysaki kabasakalla meslektaş ve yakın arkadaşlar, bi kadına arkadaşlığını satmakta.

daha ne diim anne, bu mu örnek kahraman…

Reklamlar

~ tarafından darki Temmuz 14, 2006.

26 Yanıt to “temel reis bilemedin popeye”

 1. aslında temel reis karedeniz fıkralarının bir alegorisidir temel bildiğimiz temel, kabasakal dursun, safinazda fadimedir, ıspanakla radyasyonlu çaya atıf yapılmaktadır, yaksa normal bir konserve ıspanak nasıl o kadar değişim yaratabilirki çok belliki olayda zenginleştirilmiş uranyum başrolde.sozkonusu çizgi diziye nükleeeere hayır kampanyamız dahilinde gerekli müdahaleler yapılacaktır.

 2. aslında adamın yanlışı bence şu; ya kardeşim neden sürekli kabasakalı dövüyorsun. yani bak temelim dişi köpek kuyruk sallamasa erkek it onu kovalamaz. kabasakal musallat hatuna anladık… ama bi dur bak! hatun hiç mi yol vermiyor. bal gibi veriyor bi kikirdeme bi cilve. kabasakal da acaba mı diyordur. yapma gözünü seviyim bu kadın düpedüz kullanıyor seni. hatta kabasakalı da kullanıyor. seni kıskandırıcak ilgiyi üzerine toplayacak diye klasik hatun taktiği adama yol veriyor. bi tokat da ona atsan aslında belki yapmıycak bi daha. hadi delikanlı hatuna el kaldırmaz dedin. o halde ilgilenme abi. bırak kabasakalı tartaklamayı. sen de başka bi hatun tak bi gün koluna di mi?
  haaa yok abi ben seviyorum olmaz öyle dalga dersen takıcan yüzüğü, çekicen kabasakalı da kenara; bak müdür! bu iş ayıba kaçıyor ama durum böyle böyle diycen anlatıcan. gerekirse kuralım bi rakı masası ama öyle ıspanakla olmaz mis gibi deniz börülcesi, roka falan takılalım bi gün. kabasakal kardeşimiz de gelsin, biz de uyaralım kendisini. yok anlamadı mı o zaman bi meydan dayağı çekeriz ite o ayrı. ama anlar o da insan evladı sonuçta.
  hadi şerefe canııım 🙂

 3. güzel tespitler 🙂
  aslında biraz da bozuldum , bir itiraf ile anlatayım efem alınma sebebimi; hep zayıf ve sıska-yd-ım, ve arkadaşlarımın ne yazıkki bi çoğu akla gelen ilk esriye patlatma meraklısı idiler tahmin de edilecegi üzre bana safinaz derlerdi de hep bozulurdum,eve koşar ballı kaymaklı ekmek yerdim kilo alayım diye bak şimdi bozulmam için bi kaç sebeb de siz bulmuşşunuz efem, sıskalıgın yanı sıra fena da bir kızmış bu safinaz 😛

 4. sayın dinemiz, siz safinaz’a bozulursanız darki olarak benim de çamaşır iplerine karşı alınganlığım kabarmalı. malum “sarı pipi çamaşır ipi” pelesengi…(hz.3nokta) aman diim 🙂

 5. ahah o daha fena imiş

 6. bana da mustafa misir kafa niye buyugunu yaptin bu dama seklinde seri siirsel ifadeler ile benle dalga gecerlerdi. Ama noldu belli bir yasa gelince hepsini tek tek temizledim. huhahaahaa

 7. madem daldık bu takılmalara ben de söyliyeyim bari; “kuruyuf” derdi amcanın teki. topcuymuş bu kişi. ben mi? yok fitboldan falan anlamam, ben kuruydum 🙂 yakıştırmış işte garip.
  neyse şimdilerde anadolu var eşekler keçiler kemiriyor arada, oh olsun!
  aaa hatırladım o amcaya da picasso derlerdi. hey gidi jenny tabi yaa…

 8. ya aklıma dank etti birden,
  bu temel reis’in bir adet beyaz perde macerası da var.
  robin williams oynuyor, safinazı da (hani yabancilarin bildigi isimle :)))) Olive Oyl’ı) the shining’den hatırlarsınız muhtemelen, shelley duvall…

  bir kere izlemeye başlamış ve başladığım gibi de bitirtmiştim
  (hayir abi tahsis yok, bitirtmek! kumandanın tuşuna basmak kaydıyla işleme son vermek)

  bir de bu temel reisin üzerinde kara bulutlar mı geziyordu ne bir aralar,
  ıspanakta bi numara yok diye dedikodular çıktı, vay efendim bizi senelerce kandirmiş gibilerinde, eee ne yani “psikolojik” diye bir durum yok mu bu ülkede, adam böyle inanıyor bize ne yani….

  neyse.. az önce aramis’ten yorum yazabileceğime dair bilgi aldım. bakiyim. evet az sonra “submit..” dicem 🙂

 9. psikolojik demek pek doğru bi kullanım oldu mu bilemedim ama “plasebo etkisi” terimi cuk oturabilir gibime geldi.
  bu arada ıspanakta demir konusuna gelince var kardeşim, ama eser miktarda yani kale almaya gerek yok, domatesde daha fazla varmış mesela. ama şimdi şöyle de bişey var; kahramanımız ıspanak yerine o kargaşa arasında domates yemeye kalksa suyu akar, leke yapar falan. haa zaten konserve yiyor desek salçamı tüketsin. o da iç bayar koca bi kavanoz yiyince… olmaz!
  herşeyden öte adamlar demedi ki ıspanakda demir var diye sahi kim dedi demir var diye?

 10. sayın erçinbey bey, kadifhe start alalı bayağ oldu siz biraz geç gelmekteseniz artık sanırsam mı? ayrıyetten mesleki kaygılarınızı da ittiriniz gitsin kadifhe tahsis, cümle düşüklüğü, mantık hatası falan bilmez, girmedik o verileri çocuğa.

  beyaz perdeyle ilgili olarak ışık tutmuşsunuz yüzümüze bi sorum olucak izninizle:
  safinaz’ı canlandıran olive hanım film için diz kapak ve dirsek çıkıntılarını aldırmış mıydı?
  (malum amerikan sinemasında karakterin hakkını vermek önemli. misal: rain man için dastın hofmın sanatoryumda yatıp kalktı. başka bi misal özcan deniz aynalı konak için pis sakal bıraktı 🙂 vb.)

 11. bak yazıttırırken aklıma geldi;
  temel reis çoğu zaman safinaz’ın maymunu oluyodu. temel’i kucağına alıp koşturuyodu sağa sola “erkekkim benim” diye deli kadın. düşünsene spiderman’in aynı duruma düştüğünü.

  prehprehkoftikahramankoftiiiii

 12. abicim bakın şimdi bu safinaz denen hatuna ben yollu diyince bi takım tepkiler geldi. şimdi aşağıdaki resme bakın ve kararı siz verin. yani bu poz delikanlıyı bozmaz mı yani. sonra temel reis’e godoş demezler mi sorarım size?

  https://kadifhe.wordpress.com/files/2006/07/edepsizsafinaz.jpg

  sonra gelelim bunların nişan evlilik sorunlarına; ya kardeşim o kunuda da safinaza hak vermemek elde değil. sonuçta bu konularda aile de önemli. şu kaynanaya bakar mısınız? geçinmek kolay mıdır sizce? yaa bıyıkları var kardeşim hatunun.. karşısında yemek yiyemez insan.

  https://kadifhe.wordpress.com/files/2006/07/motherpopeye.jpg

  bu arada aile önemli demişken işin iç yüzüne de bakmak lazım. yani gençler iyi anlaşıyor olabilir. arada herkesin sorunu olur ama bu aileler hepten zıt be abi. kendilerini adamışlar bunları ayırmaya. bakın nasıl saf tutmuşlar. hele kabasakala bakın nasıl da temel’in arkasında saf tutmuş. çakal arkadan iş çeviriyor resmen. Ya dallas’ın senaryosu direk bu hikayeden çalınmış kardeşim. daha ne diyim ben.

  https://kadifhe.wordpress.com/files/2006/07/popeyefamily.jpg

 13. Temel kesinlikle godoşmuş aramis arkadaşıma burdan hak vermekteyim.

 14. arkadaşlar yine yanılıyorsunuz. yani bunu söylemeyi istemezdim ama, istemezdim çünkü bunun bir sır olarak kalmasını istemişlerdi.

  çok özür dilerim ama safinaz hasta,
  evet temeli seviyor evet ona aşık ve evet safinaz hasta. safinaz nemfomanyak. bu safinazı kabasakala karşı “kuyruk sallayan” kişi haline sokmamalı, çünkü dedigim gibi hasta. bunu bilmiyor olabilirsiniz ama bugün öğrendiniz. işte şimdi bir de bu gözle izleyin, izleyin bakın nasıl bir dram var aslında orada.

  (ühüühühühühühühühü,ütü,itü)

 15. erçin bey, bence yollu safinaz size yol vermek için bu hastalık yalanını uydurmuş 🙂 ki popeye döneminde nemfomanyak lık henüz keşfedilmemişti.

  oyunagelmeyinoyunudeldirtmeyin

 16. valla safinaz aslında temeli seviyo ama kabasakala yüzz veryo:)
  bu çizgi filmde sadece çocukları ıspanak yedirmeeye çalışıyolar:::::::
  ne olursa olsun :
  :
  :
  :çizgi film doru olmadıktan sona bi anlamı yokkkkk

 17. arkadeşler: sadece yorum boş şeyler üzerine mi
  ?????

 18. sayın band_girl_line, boş derken neyi kasdettiğinizi kavrayamadık. gözümüzden kaçan bi boşluk varsa buyrun tabiki doldurunuz, bilakis memnun oluruz.

  bardağaneresindenbaksakmı

 19. yav kardeşim zaten kızda bişeye benzese kızdada iş yokki bu adamlar bunun neresini seviye ince çırpık kol ve bacaklar, kafa desen kocaman dünyada sanki başka kız yok nebiçim adam bunlar sen ver safinazı kaba sakala diğerlerine bak gülüm

 20. Meraba ben Fulya bu siteyi bir arkadaşımdan öğrendim hemen girdim nasıl bir siteymiş diye ama bu siteyi çok beyendim şimdiye kadar gördğüm en güzel site bizlere böyle bir site vertdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum

 21. fulya hanım herzaman bekleriz. kadifhe sanat içindir, toplum için diil sözünün altını birkez daha çizmek isterim.

 22. ben ce safinaz gerçekten temel reis çok seviyor ama temel reis başka sevdaları olduğu için yüz vermiyor ama safinaz ölüyor temel reis için kabasakal ise ondanda hoşlanıyor bu erkekler her zaman böyle aptalmı olmak zorunda kardeşim seveni görmüyor çok sey kaçırıyor çok büyük maceralar

 23. süpeeeeer bişey yaaws

 24. seseka bravo banca en büyük cizgi film temel reis dimi amaaaa aaaaaa

 25. süper))))))………………………………..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: