dansöz

dansözBu aralar popüler müzik tarihinden gidiyoruz ama, halkın nabzını tutmak önemli bir misyon.

sayın sertaç bey’in bu güzide parçasının sözlerinin altından kendine pay çıkaran kadifhe ahalisi soruyor:

“Masumum, dışarıdan daha masumum” derken dışarısı biz miyiz? ve ne masumsuzluğumuzu gördünüz? peki “masum değiliz hiç birimiz” diyen sezen abla bu duruma ne diyor?

ahali sormaya devam ediyor:

“Aşktan çeken kim? Benim kadar…” diyorsunuz, bizim hiç aşk acısı çekmediğimizi mi ima ediyorsunuz? bAŞKa yazarken aşk yazdığınızı hiç mi fark etmiyorsunuz?

güruh susmuyor:

“Ya bir gün olur sana bel kıvırırsa? Binlerce dansöz var…” diyorsunuz, dansözlük mesleğini namusuyla icra eden bacılarımız, kardeşlerimiz niye susuyor? dansözlük sadece bel kıvırmaktan mı ibaret? gerçek dansözle bu işi tırışkadan yapanlar ne zaman anlaşılacak? kim kalıcı olacak?

soruların ardı arkası kesilmiyor: şarkı sözleri bitse de nakarat devam ediyor ve nakarattaki mısraların soruları aynen yineleniyor.

biz yorumsuz olarak iletiyoruz, tek yorumumuz yine iyi niyetimizden:

parçada ney çalan arkadaşımız sayın türker bey; duyulmuyor arkadaşım enstrümanın, emeğini ve seni yemişler. haberin ola.

kıvırtkanayşediyebiparçayapasımvardıhepyalanoldu

Reklamlar

~ tarafından darki Ağustos 24, 2006.

16 Yanıt to “dansöz”

 1. ayıptır söylemesi şarkı 10 numara! tek talihsizliği sevgili kenan’ın çakkıdı’yı sezen ablamızdan almış olması ya da sezen ablanın çakkidiyi bi güzel yazmış olması. bi nevi mundar olmuş şarkı.
  şöyle bi sahne hatırlar gibiyim; (sir’ler yanlışsam düzeltin lütfen) sevgili Tarkan bir konser sırasında şakiraya özenip bir takım şıkırlı kemerler takıp sahnede göbek atmıştı. şimdi burda starlar arası bi kavga çıkartmak istemem ama bu şarkıda tarkan’a bi atıfta mı bulunuyor dersiniz serdar bey!
  Yoksa serdar Ortaç’ın Sting’in dansözü ile arasındaki ilişki gerçek de bu şarkı o bayana mı yazılmış.
  Yoksa bir zamanlar Serdar Ortaç’a sırıl sıklam aşık olduğunu açıklayan Aysel Gürel, hala serdarın içinde yaradır da bu şarkı ona mıdır?

  binlercedansööööözvar

 2. serdarındansözünelafedenindansözkadaraklıyokturdellendirmeyin

 3. demi moore aradı, parçaya çok alınmış. sen bakma tatlım bunlara desem de dinletemedim. cıvır sevgilisine söleyip “punkd” latıcakmış. hayırlısı.

 4. serdar bey dansözler ve disarisiyla temasa gecip arayacakmis

 5. Dam sözleri olan bu parçada Serdar abilazımızın (cinsi olarak belirsiz ne dedin boşver anlamını taşır) sarkıyı söylemesi ayakta alkışlanacak cinstendi. Fakat Serdar da eskiden küçük bir çocuktu . O da bizim gibi oyunlar oynardı fakat onun oynadığı oyunlar çember çevirme, lastik atlama, dansa davet, ebe tura güzellik ebe tura çirkinlik gibi oyunlar oynamis ve bugünkü halini almıştır. Kısaca bizde bu şekilde takılsaydık asık suratlı ama içinde bir çoçuğun kalbini barındıran serdar abimiz gibi olurduk paraya para demiyorduk. Ben listede kontrol ettim bi şu belde halka çevirmeyi yapmamışım küçükken.

 6. serdar’a laf yok, ona hayranım ben. ama bAŞKa yazarken aşk yazma olayı iyiymiş, uheuhe!

 7. aşk yazmak dediğiniz nedir sayın ayaamı ye. tAŞKafa var şAŞKın var kAŞKarlımahmut var. hatta varoğluvar. mesela.

 8. sayın goner, bize asık suratlı bir çoçuğun kalbini resmedebilir misiniz?

 9. evet doğru aşk çok var, ama o kaşGarlı mahmut galiba. ben vikipedi’nin yalancısıyım, uheuhe!

 10. insan yazmak istesin sayın ayaamı ye! otomAŞKil, motoAŞKlet, AŞKbil, tükenmezkAŞKem, dvd plAŞKer vb. rica ederim 🙂

  türk kültürüne ve tarihine sahip çıkan, köklerini hatta göglerini, ortaasya’yı inkar etmeyen kadifhe olarak biz: kardeş’e gardeş hatta garındaş, erken’e ergen, katapulting’e gatapulting, sigara’ya cigara demeyi tercih ederiz zaman zaman hatta gaman gaman 🙂

  iyigünlersiparişveremeyenvarmıydı

 11. bunusenlegecegezenlereaçbirsor dediği parça bu değildi di mi? 😀

 12. yok değildi ama ben gene de gece gezenlere sordum serdarı pek iyi şeyler söylemiyorlar valla.

  bendekaçgarlımahmutunyalancısıyımziyadesiyle

 13. bu parça sebebiyle memleketimizde mesleğini icra etmeye çalışan dansözlerimiz, zafer bayramı geçit törenine katılamamışlar. ben boyalı basının yalancısıyım.

 14. Yakında bunların fanlarıda kazan kaldırır. Bu arada Serdar fan sitesine üye olan herkese dansöz yapma sözü veriyormuş.

 15. dansöz şarkısı bence süper.laf edenler boş laf ediyor.çakkıdıyada100000000000 bastığı kesin.bana bakın dansözle çakkıdı kesinlikle kıyaslanamaz.çakkıdı sondan 2. bile olamaz

 16. dansöz şarkısı bence süper.laf edenler boş laf ediyor.dansözün çakkıdıya 100000000000 bastığı kesin.bana bakın dansözle çakkıdı kesinlikle kıyaslanamaz.çakkıdı sondan 2. bile olamaz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: