haçlı seferinden kaytaranlar cemiyeti

hacli1096 yılında start verilen, haçlı seferlerini bilmeyenimiz yoktur diye düşünmek istiyorum. bilumum sebepten , yerli-yersiz, haklı-haksız; “haçlı” adını alan arkadaşlar evlerinden barklarından kalkıp yıllarca sürecek seferlere başlamışlardır.

komün hayatının da getirmiş olduğu koyun psikolojisiyle, ilk haçlı seferine halkın tam katılımıyla 600.000 sayısı yakalanmış. malum vermişler çoşkuyu kolonlara, kırmızı da alttan. ee erkek milleti yeni yerlere gideriz, yeni avratlar, avrat yoksa yeni atlar 🙂 silahlar şeklinde. tabi sanılanın aksine öle gideriz, tükürüğümüzle alırız geliriz orları burları durumu yalan olmuş. anadolu selçuklu sultanı meşhur kılıç arslan’ında(tabiki birinci) katkılarıyla 3 sene kadar cebelleşip, kan dökülüp durulmuş. tabi sefere çıkanların aileleri de bekle bekle mındar olmuşlar.

çocuklar büyümüş, ergenler yetişkin olmuş. savaş, sınırlar dışında olduğu halk kendini sefaya vermiş; aşk, meşk, çiçek çocuk sendromu, peace sells but who’s buying nidaları, zevk veren meretler falan falan.

bi nesil bu anlayışla büyümüş ve mutlu mesutmuş. taa ki seferden -anca- geri dönen haçlı kardeşlerin rahat durmayıp tekrar “seferlerinin gelmesi”ne kadar. 7.
Louis, papa’nın da gazıyla ikinci haçlı seferine çağrı yapmış. işsiz, aşksız, güçsüzler hemen atlamışlar tabi “gidelim en azından sabit bi atımız olur” diye. geriye kalan sefa pezevengi halkın erkekleri ise tırsmışlar durumdan. biz savaşa karşıyız gelmesek tavrı, söz konusu olan haçlı seferi olunca pek gösterilmesi mümkün diil o dönem, anında basarlar idamı adama. 

işte halkın ileri gelen düşünürlerinden ve sevgi kelebeklerinden patrick alfonso’nun aklına bir fikir gelmiş. haklı gerekçeler yaratarak haçlı seferinden muaf tutulabilmek. günlerce yazmış, çizmiş, silmiş, karalamış anahatlarıyla bahaneleri hazırlamış. fakat bu bahanelerin halka ulaşması gerekmekte ve bir bahane bir başkasında olmamalı ki haçlı seferi konseyi durumdan kıllanmasın.

işte bu ortak amaç için 1147 senesinin 6Ekim’i, gece yarısı gizlice dava arkadaşlarını bir ahıra toplamış. fikirlerini, amacını anlatmış ve artık bir birlik kurulması gerektiğini sölemiş. o gece sabaha kadar ahırın ışıkları sönmemiş, sabaha karşı “yaşasın HSKC sesleri” yükselmeye başlamış. işte o gece, o ahırdaki bir grup insan belki de bir sürü insanın hayatını kurtaracak olan yeni bir oluşuma start verdiler: Haçlı Seferinden Kaytaranlar Cemiyeti.

tabiki ilk genelgeleri de kaytarma bahaneleri olmuş:

hskc-1c: cuma’ya gittim gelemem / hskc-2e: annem kötürüm hastası ona bakmam lazım /hskc-2: pembe cüzdan için başvurdum / hskc-88: dinime küfreden müslüman olsa umrum olmaz / hskc-2s: sen ne şeker bi haçlısın bakıyım, sakalını yirim

Reklamlar

~ tarafından darki Ekim 6, 2006.

5 Yanıt to “haçlı seferinden kaytaranlar cemiyeti”

 1. bi yazıda “işte” kelimesi bu kadar mı sık kullanılır sayın darki ya da darky ya da drky. sorarım yuhlarım hatta.

  yuuuuuuuuh

 2. thom bey, haçlı seferlerinde şehit olan kardeşlerimiz için bu mübarek ayda bi helva kavursanız da wordpress konu komşularımıza dağıtsak.
  hatta siz i-helva kavurun tadından yenmez, vallah billah.

 3. thom amca, toooom amca. unun var mı? -var var. şekerin var mı? -var var. eee ne duruyosuuun? – ee napayım? halvaaa yapsaaaana halva yapsana.

  thombeyevladımbipakettekısacamelkoyuversepete

 4. konsey gizlice kadifhe’den kaytaranlar cemiyeti kurma yolunda ilerliyor, hayırlısı.
  di mi thom bey, aramis bey, sayın albay, batlam bey, chinaski hanım, sayın bb, sayın erçin bey bey, sayın fakeangel ve kraliyet sabunu durulady.

  ordabirköyvaruzaktaoköybizimköyümüzdürgitmesekde

  o köy nah sizin köyünüzdür, söyletmeyin beni. bitişik final cümlesi kuralını ihlal ediyorum allan izniyle. bi daha, bi daha, bi daha, hoşçakal düşman beldenin yaman güzeli.

 5. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: