sona kalan dona kalır

donsosyal sorumluluğunun bilincinde olan ancak hayata geçirecek projeleri olmayan, kısır kalan firmalar için bir proje geliştirdik.

projenin adı, posttan da anlaşılacağı gibi “sona kalan dona kalır”

projenin ana fikri şu: firmalar hizmet verdikleri müşterilerine dolayısıyla topluma, sona kalmanın zannedildiği kadar kötü bir şey olmadığını, aksine avantajlı olduğunu ve her insanoğlunun bir gün sona kalabileceğini anlatmak ve bunu olumlu pekiştireçlerle desteklemek.

işleyiş basit: firmalar öncelikle müşterilerine verdikleri hizmetlerdeki sona kalma oranına bakacak ve o hizmete ağırlık verecek. örneklersek: fast food firmalarının sipariş verme kuyrukları. projenin geçerli olacağı hizmet belirlendikten hemen sora proje hayata geçirilebilir.

toparlarsak: turşusuz double cheese menu alıcaksınız kuruğun en sonundasınız. sıra size gelmek bilmiyor. firma yetkisi yanınıza güler yüzle yaklaşıyor ve size bedeninize uygun donunuzu hediye ediyor. siz sıranızın gelmesini beklerken donun olup olmayacağına bakıyosunuz, yanınızdaki “aman canım promosyon don mu giyilir” derken, bakmışınız sıra sizde ya da diil.

diilse donun üstüne konuşmanın pek manası yok. zaten muhtemelen artık sonda da başka biri vardır ve ona da bir don hediye edilir. onun donuyla sizinki üstüne ya da size daha çok yakışacağına dair başka bişi konuşursunuz. bakmışınız sıra sizde ya da gene diil.

diilse etraftakilerin donunuza bakarak konuşmasına kıllanıp saklamaya çalışarak vakit geçirebilirsiniz ki, zaten sıranın sonuna yeni biri gelir. ee tabiki ona donu verilir. siz bir arkanızdakiyle(sizden sora sonda olan evet) sondakinin donunu çekiştirirsiniz. bi bakmışınız sıra sizde ya da gene diil.

diilse…(hz.3nokta)

sosyal sorumluluğunun bilincinde olan bir kraliyet olarak; sona kalan comment sahibi user’a kadifhe iç donu vermekten mutluyuz.

sosyalsorunluolmayınhemsosyalhemsorumluolun

Reklamlar

~ tarafından darki Kasım 3, 2006.

5 Yanıt to “sona kalan dona kalır”

 1. benim fikrim geldiiii:

  (iş)tcell 😛

 2. donumu istiyorum

 3. türk dil kurumu, öz türkçe deyimler departmanından ihsan bey aradı. böyle bir projeden dolayı tebriklerini iletti tüm ahaliye. deyimin negatifliğini de ortadan kaldırmakla torunlara miras kalacak bir hayır işlediğimizi ve minnetar olduklarını belirtti.

  önce vatan tabiki.

 4. aaaa pardon… bunun leopar desenlisi var mı acaba?

 5. Yeri geldiği zaman temizlenen yeri geldiginde ise her türlü pisliği saklayan azizane dostum dona bu yazı…
  Severim sen kerata iç açıları toplamın 456 olsa bile

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: