fazla konu mankeni olan var mı?

yatannsir aramis’le yolda gelirken çevresel faktörlerden dolayı içimize bi kurt düştü.(bu arada bu kurt, kurtcuk olan kımıl zararlısı mıdır? yoksa köpekimsi olan vahşi kurt mudur? bilemiyorum)

konu mankeni nedir? neye denir? kullanım alanları nelerdir? yedeklenir mi? olmayan eşe dosta ısmarlanır mı? erkek midir? dişi midir? konu nedir? tarihte ilk konu mankeni kimdir? falan falan bilemedik.

ilk akla gelen sınıf başkanının, örtmen gelmeden tahtaya yazdıkları. ders iki nokta, altında konu iki nokta. acaba bu konu mankeni, o konunun mankeni mi? o zaman altına manken iki nokta niye yazmazdık? yaşımız küçüktü adam yerine mi konmazdık?

demek ki her konunun bir mankeni yok diye bi çıkarımda bulunuyorum.(çıkarım, çık-mak tan ya da çıkar-mak dan geliyosa negatif bişi midir? bunu da bilemiyorum) peki hangi konunun mankeni olabilir. ya da “bu konunun mankeni olamaz kardeşim” kararını kim verir? akla ilk gelen diyanet işleri ya da müftülük. “iyi günler kadifhe diye bi oyun alanımız var bi de konumuz, bi manken rica edicez, caiz midir?”

işin içinden çıkamayınca her reklamcı gibi deyime atasözüne bulaşınca; “konu mankeni gibi durma” kalıbını hatırlıyorum kullanıyoduk gençken, şimdi “keşke konu mankeni de gelseydi” mi dicez. eehh yeter be!

bir mankenim bile yok anlıyor musun? hadi gülümse

Reklamlar

~ tarafından darki Temmuz 25, 2006.

11 Yanıt to “fazla konu mankeni olan var mı?”

 1. bak şimdi işkillendim; acaba konu diil de konum mankeni mi yoksa? ya da koru mankeni mi? koku da olabilir, koyu da??? hatta koşu bile olur.

  işkilliyimbüzüğümbıngıldarım

 2. peki sevgili darki, birşey sormak istiyorum.
  konu mankenine tecavüz caiz midir? suçu var mıdır? hatta suç mudur? eğer bir suçsa, tacize uğrayan konu mankeniyle tacizciyi evlendirmek mi gerekir?
  nedir? ne değildir?
  bu mudur?

 3. O.Y.İ.E.(Olay Yeri İncelem Ekibi)nin raporuna göre değerlendirmek lazım sir bence. bulgu ve kanıtlar doğrultusunda bi ceza biçilir diye düşünmekteyim. allah katında ceza belli o ayrı zaten.
  konu, konum, koru, koku, koyu ya da koşu mankeninin sebebiyet vermesi varsa olay değişebilir. yani safinaz gibi bi karakterse direk hafifleyen bi sebep olur. bilemedim ama evlensinler tabi, gönüller bir olunca konuluk seyran olurmuş. mesela.

 4. “tecavüz kaçınılmazsa zevk almasını biliceksin” esprisini kadifhe dahilinde yapanın, tecavüz kadar aklı yoktur. uyarıyorum.

  bak şimdi google’da tecavüz search edilcek kadifhe 1.sırada 🙂 allam.

 5. sayın darki, “fazla TEF iniz var mı?” diyesim geldi bi an:) nedense…

  …sigaramdabittiondanmıkine…

 6. tef yok ama def var sayın bb. o da kırık ve evde 🙂 siz en iyisi alkış tutturun bilemediniz meksika yaptırın.

  fazlaalkışıolanvarmı

 7. cidden tef nerden çıktı? çocuk, msn, tiki, mi, emel ağzı derken ağzımı karıştırdınız :))

 8. axel rose’un yatağa atıp atmadığı henüz kesinlik kazanmamış olan deniz akkaya, yatak konu olduğunda konu mankeni sayılır mı peki?

  atsanbidertatmasanbidert

 9. Hangi konunun mankeni olduğuda önemlidir. Eskiden Tarihten Mezopotamya konulu mankeni işliyorduk. Çok kıymetli bir iş ortaya çıkmıştı.

 10. bu post un 1buçuk sene geçmesine rağmen hala, en çok kim rağbet gördü listesinin başında olmasına bir anlam veremiyorum, samimiyim. kim bu post un mankeni kaaaardeşim.

  samimiyimsamimisinsamimilersamimi

 11. slm nbr

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: